خدمات استودیو آپان

       ستون ها همیشه نماد ایستادگی و مقاومت اند. استفاده از ستون های سنگی قدمتی دیرینه در ساخت بناهای کهن داشته اند. امروزه نیز استفاده از این ستون ها کاربردی لوکس در نمای بیرونی و معماری داخلی خانه ها دارند. به علاوه استفاده از سرستون و پاستون در محل اتصال ستون ها به سقف و کف کاربردی دیرینه دارد.


درباره ستون و سرستون بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       به نرده سنگی در صنایع سنگ تراشی اصطلاحاً صراحی می نامند. صراحی ها دو مقطع عمده دارند؛ مقطع های گرد که با دستگاه تراش و به صورت یکپارچه تولید می شوند و مقطع های مربعی که تکه تکه ساخته شده و به هم متصل می شوند. بافت رویی صراحی ها نیز می تواند ساب خورده یا چرمی (اسید شور) باشد.


درباره صراحی و نرده سنگی بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       پروفیل های طولی سنگی در قسمت های مختلف داخل و خارج ساختمان از جمله قرنیزها و یا نماهای کلاسیک کاربرد دارد. همچنین ظریف کاری های سنگی با استفاده از این نیمرخ ها صورت می گیرد.


درباره قرنیز و پروفیل های طولی بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       مهمترین بخش طراحی ساختمان، نمای خارجی آن است. چرا که نمود بخش های داخلی خود می باشد و معرف شخصیت ساختمان و مالک خود می باشد. از این رو طراحی نما و انتخاب مصالح آن باید بر اساس اصول زیبایی شناسانه شکل گیرد تا جلوه بصری یک نمای مناسب و چشم نواز را ایجاد نماید.


درباره طراحی نما و محوطه بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای فروشگاه یراق مرکزی، طراحی و اجرای ساختمان مسکونی ناصری، طراحی و اجرای ساختمان مسکونی انصاری، طراحی و اجرای ساختمان شاهوار، طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       طراحی داخلی را این گونه می توان تعریف کرد: تغییر در فضاها با توجه به مفاهیم مهمی همچون رنگ، بافت، انعکاس، نور و... جهت رسیدن به حداکثر آسایش روانی و بصری در جهت برانگیختن حس زیبایی شناسانه در انسان و هویت دادن به فضاهای سرد و تکراری. به واقع طراحی داخلی جزئی از طراحی معماری است و باید نمود آن باشد. هرچه در طرح معماری مهم است، در طراحی داخلی نیز باید بدان توجه شود. چرا که معماری داخلی یک ساختمان به اندازه طرح خارجی آن مهم است.

       عناصر مهم طراحی داخلی را می توان طرح و رنگ سقف کاذب، دیوار کاذب، نورپردازی، چیدمان فضایی دانست.


درباره طراحی داخلی بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای فروشگاه یراق مرکزی، طراحی و اجرای ساختمان مسکونی انصاری، بازسازی آپارتمان دکتر رضازاده، طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       هر بنا دارای اجزایی است که با کارکرد در کنار هم آن ساختمان را شکل داده، عملکرد می دهند و آراسته می کنند. در یک ساختمان متناسب و موفق، همه قسمت های آن دارای یک سبک طراحی واحد می باشند و از یک الگوی هندسی پیروی می کنند. چنین ساختمانی است که همه اجزای آن از یک منطق طراحی نشأت می گیرند و در روند جزء به کل و کل به جزء دارای هماهنگی و وحدت است.

       به علاوه چون طراحی قسمت های مختلف ساختمان به طور پیوسته و هم زمان اتفاق می افتد، طرح های خروجی سبک و سیاق جاافتاده تری خواهند داشت.


درباره طراحی بنا بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی ساختمان اداری کارخانه توربین های بادی،

       یک کابینت زیبا و کارا در قلب خانه نقش مهمی را در جلوه و عملکرد آشپزخانه و خانه ایفا می‌ نماید. طراحی صحیح کابینت، موجب می‌شود تا فضای مفید و قابل استفاده آشپزخانه و سطح رفاه کاربر جهت پخت‌وپز و شست‌وشوی ظروف افزایش یابد.

        طراحی کابینت‌ها با توجه به تنوع آشپزخانه‌ها از نظر شکل طراحی، یوشکل، ال شکل، خطی، شبه‌جزیره‌ای و جزیره‌ای صورت می‌پذیرد. همچنین هنگام احداث دیوارهای آشپزخانه می‌توان تمهیداتی در نظر گرفت که کابینت‌ها توکار اجرا شوند یا با استفاده از یراق آلات خاص، کاربری آن ها را مفیدتر و آسانتر کرد.


درباره کابینت بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای ساختمان گلها،

       دکوراسیون داخلی با عناصری سروکار دارد که بیشتر جنبه تزئینی دارند به نحوی که نقش تزئینی آن ها از نقش عملکردیشان بیشتر است. عناصری چون فرش، مبل، پرده، آباژور، تختخواب، تابلوهای نقاشی و ... و نحوه ترکیب بندی آن ها با هم؛ چه از لحاظ رنگ و بافت و چه از لحاظ فرم عملکرد بر عهده دکوراتور داخلی است.

       به طور کلی هرگونه حرکتی در جهت زیباتر جلوه دادن فضاهای داخلی از طریق چیدمان وسایل، مبلمان و عناصر تزئینی با در نظر گرفتن نقش و کارکردشان مرتبط با مقوله "دکوراسیون داخلی" می باشد.


درباره دکوراسیون داخلی بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای فروشگاه یراق مرکزی، طراحی و اجرای ساختمان مسکونی ناصری، طراحی و اجرای دکوراسیون آپارتمان یاوری، بازسازی آپارتمان دکتر رضازاده،

       پارتیشن‌ها دیواره هایی برای جداسازی فضاها هستند که معمولاً در محیط های اداری استفاده می شوند که به صورت تک جداره و دوجداره ساخته می شوند. نوع دوجداره دارای استحکام بیشتر و عایق صوت بهتر است. این پارتیشن ها از سازه و نماها تشکیل شده اند که نماها- یا پلاک ها یا پنل ها- بر روی سازه ها قرار می گیرند و عموماً ضخامتی معادل 11 سانتیمتر دارند.

       پارتیشن‌های MDF بر اساس ارتفاع به شکل‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند؛ اینکه چه مقدار از سطح آن شفاف باشد و یا چند پلاک ام دی اف بر روی آن ها نصب شود، بر اساس سلیقه مشتری قابل طراحی و اجرا می باشد.


درباره پارتیشن اداری بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

تجهیز شرکت سیروسفر ایران، تجهیز شرکت سیروسفر فرودگاه امام،

       مبلمان اداری با توجه به دامنه کاربرد آن ها نیازمند طراحی خاص و مناسب برای استفاده در فضاهای اداری است که طیف وسیعی از میزها، فایلینگ‌ها، قفسه‌ها و کانترها را شامل می‌شود.

       آنچه مبلمان اداری را از مبلمان منزل متمایز می کند، دوام و حفظ کیفیت این مبلمان ها است؛ چرا که معمولاً استفاده بیشتری از آن ها می شود و استهلاک بالاتری دارند. همچنین شاید لازم باشد با توجه به محل کاربرد و نوع کاربری آن، نیاز به طراحی مجدد داشته باشند یا در آن ها از یراق آلات خاص استفاده شود تا کاربری گسترده تری را پوشش داده یا عملکرد جدیدی پیدا کنند.


درباره مبلمان اداری بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

تجهیز شرکت سیروسفر فرودگاه امام،

       قرارگیری هریک از اجزای مبلمان منزل از جمله TV Room، کمد و قفسه، میز ناهارخوری، میز تلویزیون و بسیاری دیگر از وسایل در کنار هم، تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی است. 

       طراحی و ساخت دکور و مبلمان منزل به صورت از پیش آماده و یا سفارشی با توجه به نیاز کاربران و محل کاربرد آن ها و ترکیب بندی مناسب هریک از آن ها با سایر عناصر داخلی صورت می گیرد.

       افزایش تنوع متریال ها و یراق آلات موجود نیز به کارایی و استفاده آسان از دکورها افزوده است و حیطه اختیارات دکوراتورها را وسعت داده است. 


درباره مبلمان منزل بیشتر بخوانید.

پروژه های مرتبط :

طراحی و اجرای دکوراسیون آپارتمان یاوری،